Triumph motocikli un kino

   21.02.2019

2018. gada Triumph Street Twin 900 ir filmēts latviešu kinofilmā bērniem “Vecā dārza noslēpums”. 

Filma “Vecā dārza noslēpums” tapusi studijā “Forma”, kura iepriekš producējusi tādas skatītāju iemīļotas ģimenes filmas kā “Mazie laupītāji”, “Ūdens bumba resnajam runcim” un “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Ar ko kino veidotāji sola pārsteigt šoreiz?

“Vecā dārza noslēpums” ir viens tāds izklaides gabals – tieši šajā žanrā, kur ir visi elementi, kas ir vajadzīgi un kas ir arī patiesībā pierasti bērnu izklaides filmās – ir draudi, ir ļaunie, ir viltības,” stāsta režisors Olafs Okonovs.

Filmas scenārija autors ir Mihkels Ulmans, viens no atzītākajiem bērnu filmu scenāristiem Igaunijā. “Viņš ir pieredzējis bērnu filmu scenāriju rakstīšanā, seriālu scenāriju rakstīšanā, uzrakstījis populārāko gabalu Somijas un Igaunijas bērnu filmu vēsturē. Un nu mēs tur pielikām klāt Latvijas elementus. Filmai jābūt ir par to, kas ir saistīts ar vietējiem, tāpēc tā mistika mums pārvēršas par VEF vēstures stāstu,” atklāj režisors.

Filma vēsta par bērnu četrotni, kura nejauši uzzina, ka viņu iemīļotā spēļu vieta – starp blokmājām ieslēpies vecs dārzs – drīzumā tiks pārvērsta lielveikala būvlaukumā. Bērni nolemj aizstāvēt dārza saimnieku Armandu, kurš nevēlas no savas zemes šķirties. Notikumiem attīstoties, izrādās, ka dārzs slēpj ne vienu vien noslēpumu, un lielveikala būvniekam Kārlim patiesībā ir gluži citi mērķi.

Par to, kā četriem bērniem izdevās nosargāt veco dārzu un kādus noslēpumus glabāja VEF inženiera Armanda slepenā istaba, skatītāji varēs pārliecināties jau filmas pirmizrādē 

Gata Gāgas atveidotais mehāniķis Kārlis brauc ar motociklu, kurš tad ar redzams vairākās filmas epizodēs. Jāpiebilst , ka Triumph zīmols jau bija pazīstams 1.Latvijas brīvvalsts laikos. Triumph veikals atradās  Tērbatas ielā 4.

K/f  “Vecā dārza noslēpums” Lomās: Agris Māsēns, Lauris Subatnieks, Roze Baumane, Niks Rapšs, Emīlija Jakubāne, Emīls Pohorželskis, Imants Strads, Armands Berģis, Inga Alsiņa-Lasmane, Gatis Gāga.